Dünyaca Ünlü Kaşifler Ve Doğa Aktivistleri Kaplankaya Nature İçin Türkiye’de

Ege’nin sıra dışı doğasında yer alan Kaplankaya, dünyanın en ünlü aktivistlerinin bir araya geldiği Harvest Nature‘ın ikincisini 24-26 Mayıs tarihlerinde Kaplankaya’da gerçekleştiriyor.

Harvest Nature’ın üç güne yayılan etkinlik kapsamında dünyanın keşif ve korunmasına ilişkin konular, uluslararası uzman 15 konuşmacının anlatımıyla ele alınacak.

Etkinliğe katılacak kaşif ve aktivistler arasında; 20’ye yakın kitabı olan Wade Davis, dünyanın etrafını hiç yakıt tüketmeden tamamen güneş enerjisi ile 5 gün 5 gece uçarak dolaşan pilot Andre Borchberg ve serbest dalış dünya rekortmeni Hanli Prinslo gibi isimler bulunacak.

National Geographic kaşiflerinden, fotoğrafçı, antropoloji ve botanik profesörü Wade Davis

ayrıca Türkçeye çevrilmiş olan “Yol Bilenler” isimli kitabıyla tanınıyor. Okyanusları ve denizleri araştırmak amacı ile “I am water” adlı kuruluşu hayat geçiren Hanli Prinslo ise insanlığı suyun altı ile bağ kurmaya teşvik eden çalışmalara imza attı.

İş dünyasının liderleri, girişimciler ve aktivistlerinin dahil olduğu yaklaşık 200 kişilik bir davetli kitlesine ev sahipliği yapan konferans, yoga, kürek sörfü, aşçılık dersleri, nefes alma atölyeleri ve daha fazlasını içeren bir dizi uygulamalı atölye çalışması ve etkinlik sunulacak.

Dünyamızı korumaya, geliştirmeye ve olumlu deneyimleriyle kitleleri etkilemeye kararlı olan ilham verici kaşiflerden, yazarlardan ve aktivistlerden haberdar olacağız. Etkinlik, konuşmacılar ve izleyiciler arasında interaktif bir iletişim olacak şekilde düzenledi.

Harvest etkinlik serisinin yaratıcıları Burak Öymen, Nick Kislinger ve Roman Carel yaptıkları açıklamada “Etkileşim ve samimiyetin daha fazla paylaşmaya izin verdiği bir etkinlik oluşturmak ve şimdiye, sadece bir kitlenin ve işin uzmanlarının daha fazla odağında olan, ilham veren içerikler getirmek istedik.” dedi.

Heyecanla beklenen Harvest-Nature etkinliğini deneyimlemek üzere misafirlere Six Senses Kaplankaya’da konaklama imkanı sunuluyor. Etkinlikte yer alan diğer konuşmacılar hakkında bilgi ve tüm detaylar Kaplankaya Harvest Nature web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından duyuruluyor.

Harvest serisinin bir diğer ayağı olan Harvest Wellbeing ise 11-13 Ekim 2019 tarihleri arasında düzenlenecek.

Capital Partners Hakkında

Capital Partners, Türk-Kazak ortaklığı ile 2001 yılında Kazakistan’da kurulmuş bir gayrimenkul geliştirme şirketidir. Şirket; ana işlevi çerçevesinde gayrimenkul projelerinin fikir aşamasından açılışa kadar geçen süreçteki tüm aşamaları yönetmektedir. Kazakistan’da yapılan ilk yatırımlardan sonra Rusya piyasasına açılan Capital Partners, esas büyümeyi 2003-2007 arasında Moskova’da gerçekleştirmiştir. Bu yıllarda İstanbul’da da iki farklı yatırım yapılmıştır.

Kaplankaya projesi 500 hektarlık bir alan üzerine konumlandırlmış konut ve turistik tesis projelerinden oluşuyor. Projenin içinde yer alan Six Senses Kaplankaya ilk turistik tesis ve aynı zamanda proje içinde yer alan residansların servis sağlayıcısı.

Capital Partners dünyanın birçok noktasında 250 uzman çalışanıyla gayrimenkul alanındaki faaliyetlerine devam etmektedir.