Saint Martin Adası’nın Hollanda’ya bağlı olan bölgesinde hizmet veren Princess Juliana Havaalanı, (Sint Maarten Havaalanı olarak da biliniyor) şehrin plajına çok yakın mesafede olduğundan, kumsalda güneşlenen insanların birkaç metre üstünden geçiyor.

Özel sertifikalı pilotların uçabildiği bu alanda pist çok kısa olduğundan (2180 m) tekerleğin en erken şekilde yere değmesi gerekiyor.

Bu yüzden de plajdan itibaren alçak uçuşa geçiliyor. Karayiplerin en yoğun havaalanlarından biri olan Princess Juliana Havaalanı’nda şu ana kadar hiç kaza yaşanmamış.

Karayipler’deki St. Martin iki ülke, Hollanda ve Fransa arasında paylaşılıyor. Dünyanın en tehlikeli havaalanlarından biri, adanın Hollanda’ya bağlı bölümünde, Hollandacasıyla St. Maarten’de bulunuyor. Uçak, Princess Juliana Uluslararası Havaalanı’na Maho Plajı üzerinden geçerek ulaşıyor. Fotoğrafa bakanlar sanki bir hile yapılmış sanıyor.

Pilotun uçağın tekerliğini, kısalığı nedeniyle pistin tam başına koyması, bu yüzden de Princess Juliana Uluslararası Havaalanı’na çok alçaktan yaklaşması gerekiyor.