İspanyol sanatçı Alfonso Ruiz Felipe’nin ‘De Dentro/İçerden’ adlı sergisi

Türkiye’de başarılı çalışmalara imza atan İspanyol sanatçı Alfonso Ruiz Felipe , ‘De Dentro/İçerden’ isimli seramik sergisiyle Trump Art Gallery’de sanatseverlerle buluşacak. Hayatın dalgalarını ve gelgitlerini yansıttığı eserlerini “İçerden” gelen bir duyguyla şekillendirdiğini belirten Alfonso Duiz Felipe’nin sergisi 1-31 Mayıs tarihleri arasında gezilebilir.

Trump Alışveriş Merkezi’nin sergi alanı Trump Art Gallery, Türkiye’de başarılı çalışmalara imza atan İspanyol sanatçı Alfonso Ruiz Felipe’nin sergisine ikinci kez ev sahipliği yapıyor.

Ateşin, suyun, havanın, rengin ve hayatın dalgalarını, küçük-büyük gelgitlerini eserlerine yansıtan Alfonso Ruiz Felipe, yarattığı tanımsız formlu seramiklerinin bazılarını ahşapla buluşturuyor, bazılarını da ışık ve gölge oyunlarıyla süslüyor. Sanatçının Osmanlı kültüründen ve Kur’an-ı Kerim’den esinlenerek oluşturduğu, üzerinde dua ayetlerinin yer aldığı eserleri desanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Anın duygusunu yakalıyor…

Eserlerinde elle şekillendirilmiş amorf formlar tercih eden sanatçı, yarattığı tanımsız formlarla anın duygusunu yakalıyor ve bunu sırlama tekniğiyle birleştiriyor. Eserlerini ‘İÇERDEN’ gelen bir duyguyla; çoğu zaman tesadüfi, çamurun ve sırrın kendinden bağımsız kararıyla şekillendiriyor.

Küratörlüğünü Kenan Bahar Derre’nin yaptığı, yaklaşık45farklı eserin yer aldığı‘De Dentro/İçerden’ adlı sergi, 1-31 Mayıs tarihleri arasında Trump Alışveriş Merkezi B3 katında bulunan Trump Art Gallery’de ziyaret edilebilir.