Bebekler İçin Türkiye’nin İlk Ve Tek Şeker İlavesiz Organik Sütlaci

Bebeklerin ek gıdaya geçiş döneminde aileler için artık yeni bir sağlıklı ve besleyici alternatif var: Hero Baby Şeker İlavesiz Organik Sütlaç: Hero Baby organik serisinin bu yeni ürününün içinde ilave şeker, koruyucu ya da renklendirici bulunmuyor, içeriğiyle Türkiye’de bir ilk niteliği taşıyor.

Ek gıdaya geçişte ailelerin güvenilir yardımcısı

Altıncı aydan itibaren başlayan ek gıdaya geçiş dönemi, besin seçimi açısından ailelerin kafasını en çok karıştıran konulardan biri.. Bebekler, 1 yaşına kadar yüksek oranda karbonhidrata gereksinim duyuyorlar. Fakat bebeklerin sindirim sistemi zamanla geliştiği için yetişkinlerden farklı çalışıyor ve bazı besinleri sindirmekte zorluk yaşıyorlar.

Özellikle karbonhidrat açısından zengin bazı tahıllar, gluten içeriği nedeniyle bebeklerde sindirim problemlerine yol açabiliyor.

Ebeveynlerin bebek beslenmesinde ilk tercihlerinden biri olan pirinç, gluten içermediği için bebek sindirimiyle dost olduğu kadar aynı zamanda kaliteli bir karbonhidrat kaynağı… Topraktan kaşığa kadar her aşamada kontrollü üretim süreçlerinden geçirilip özenle seçilen organik ürünlerle hazırlanan Hero Baby organik serisinin yeni üyesi Hero Baby Organik Sütlaç tüm Hero Baby kavanozlarında olduğu gibi vakumlanarak kapaklanıyor ve tazeliğini böylece uzun süre muhafaza ediyor.

İlave şeker içermemesiyle Türkiye’de bir ilk niteliği taşıyan Hero Baby Organik Sütlaç, doktorların dördüncü aydan itibaren ek gıdaya geçişe izin verdiği bebeklere yedirilebiliyor.

Hero Baby Hakkında:

Uluslararası bir gıda firması olan Hero , 1886 yılında İsviçre’de kuruldu. İlk kuruluş amacı, meyve ve sebzelerin sağlıklı ambalajlarda saklanabilmesi olan Hero, daha sonra üretim alanını genişletti. Hero, bugün dünya üzerinde 4 bin 300 çalışanıyla, bebek maması (biberon, kaşık ve kavanoz mamaları), meyve suları, tahılı bar, reçel ve benzeri gıda alanlarında ürünler sunuyor. 132 yıldır tüketicisine kaliteli ürünler sunan Hero, bugün Avrupa’nın en büyük mama üreticilerinden biri konumunda.

Avrupa, Amerika, Ortadoğu ve Afrika’da faaliyet gösteren Hero Grup, başarısını inovasyon, teknoloji ve kalite sistemi yatırımlarına borçludur. Kurulduğu günden bugüne, kalite ilkesine sonuna kadar bağlı kalarak üretim yapan Hero, ürün kalitesinde de liderdir.Hero Türkiye, Türkiye’de bebek beslenmesine uygun kalitede yetiştirdiği meyveler, sebzeler ve tahıllar ile üretim yapar.

Bebek besinlerini üretirken mutfaklarımızda kullandığımız besinlere çeşitlilik ekler, vitaminler, mineraller ile besin değerlerini artırır. Bebeklerini sağlıklı besinler ile beslemek isteyen annelerin gösterdiği özen Hero Baby’nin de önceliğidir. Hero Baby’nin Türkiye’deki 60’tan fazla çeşitte ürün içeren portföyü arasında; biberon mamaları, kaşık mamaları, kavanoz mamaları yer alır.

*Doğal olarak şeker içerir. Türk Gıda Kodeksi gereğince koruyucu ve renklendirici içermez.

Sağlık Bakanlığı E-kütüphanesi : BEBEK BESLENMESİ