Avon Kampanya Desteği Humane Society International

Avon, Humane Society International'ın #BeCrueltyFree Kampanyasına Katıldı

AVON 17 Nisan tarihinde Londra’da avon kampanya #BeCrueltyFree girişimiyle Humane Society International’ı destekleyerek hayvanlar üzerinde yapılan kozmetik testlerinin dünya çapında yasaklandığının duyurulmasına destek oldu. Avon, bu destekleyici hareketiyle 2023 yılına kadar güzellik dünyasında hayvanlar üzerinde kozmetik testlerinin yapılmasını yasaklayan yasama reformuna da öncü olduğunu açıkladı.

Latin Amerika ve Güneydoğu Asya olmak üzere, dünya genelinde önemli pazarlarda geçerli değişikliğin yürürlüğe girmesi için #BeCruetlyFree‘yi desteklemeyi taahhüt eden Avon kampanya , ayrıca yakın zamanda başlatılan Hayvanlar Üzerinde Test Yapılmayan Kozmetik Güvenliği Değerlendirme İşbirliğini de (NACSA) destekliyor.

NACSA, özellikle bazı ürünler için hayvan testlerinin hala zorunlu tutulduğu Çin gibi ülkelerde, modern ve hayvanlar üzerinde test edilmeyen uygulamaların ve yaklaşımların kullanılmasını teşvik etmek için şirketler ve devlet sağlık otoriteleri arasında hayvansız güvenlik değerlendirmesinde en iyi uygulamayı kullanmayı amaçlamaktadır.


Humane Society International’a destek veren ve gittikçe büyüyen güzellik şirketleri ağına katılan Avon, kozmetik sektöründe hayvanlar üzerinde yapılan testlerin daha hızlı son bulacağına inanıyor.


30 yıl önce hayvan testine son veren ilk büyük kozmetik firma olan AVON, ürün güvenliği değerlendirmelerine hayvanlar üzerinde test edilmeyen uygulama ve yaklaşımlar geliştirme konusunda onlarca yıllık deneyime sahiptir.

Avon’un, hayvan testi dışında farklı yöntemlerin benimsenmesini hızlandırmak için savunucu kuruluşlar ve STK’lar da dahil olmak üzere dünya çapında ortaklarla işbirliği devam ediyor.

Avon Bilim Departmanı Genel Yöneticisi Louise Scott

hayvan testleri özelinde yapmış olduğu açıklamada “Avon, 30 yıldan beri hayvan testlerini sonlandırmak için çalışıyor, ancak endüstri olarak daha yapacak çok çalışma var. Bugüne kadarki değişikliklere yaptığımız katkılardan dolayı gurur duyuyorum.

Kozmetik ürünler için hayvan testlerinin gereksiz ve kabul edilemez bir şekilde uygulanmasına son vermek adına daha fazla ortaklık başlatmamız çok önemli.

HSI ve diğer bağlı ortaklarla işbirliği yaparak, hayvan testlerine alternatif yaklaşımlara geçişi hızlandıracağımızdan ve konunun öngörülebilir bir gelecekte dünya çapında yasaklama ile sonuçlanacağından eminiz. “sözlerine yer verdi.


HSI Araştırma ve Toksikoloji Başkan Yardımcısı Troy Seidle

Avon özelinde yaptığı açıklamasında “Avon’u #BeCrueltyFree kampanya ailemize davet ettiğimiz için daha mutlu olamazdık. Doğrudan satış modeli sayesinde, öncelikli kampanya bölgelerimizin çoğunda tanınan Avon’un insanlara ulaşması, dünya genelinde hayvan testlerini ortadan kaldırma çabalarımızda önemli bir artış sağlayacaktır” dedi.

Topluluk sosyal açıdan bilinçli diğer güzellik markalarını da, yasal değişimi desteklemeleri için Humane Society International’a katılmaya teşvik ediyor.

AVON Hakkında:

AVON 133 yılı aşkın süredir güzelliği, yeniliği, iyimserliği, hepsinden öte kadını gururla temsil eden bir şirkettir. AVON, AVON True, Mark, ANEW, AVON Care, Skin-So-Soft ve Advance Techniques gibi yakından tanınan ve sevilen markalara sahiptir. AVON, ürünlerini, dünya genelinde milyonlarca bağımsız AVON Satış Temsilcisi tarafından yaklaşık 70 ülkede tüketicilere sunar.

AVON, ürünlerinde, tüketicilerinin kalite, güvenilirlik, iş sağlığı ve güvenliği, çevre yönetimi beklentilerini karşılayabilmek için sıkı kalite kontrol prosedürleri uygular ve bu uygulamaları Uluslararası Kalite Standartlarına uygun olarak yönetir.