izmirliler için British Council IELTS sınavı artık çok daha kolay ve pratik! Kağıt ve kalem ile girilen IELTS sınavına alternatif olarak geliştirilen bilgisayar üzerinden IELTS, şimdi sadece British Council ile İzmir, Alsancak’taki Address Education Center’da. İlki 25 Mayıs tarihinde, sabah, öğlen ve akşamüstü olmak üzere gerçekleştirilecek bilgisayar üzerinden IELTS sınavına kayıt olmak için British Council web sitesini britishcouncil ziyaret edebilirsiniz.

Sınava giren katılımcılar için sürekli olarak geliştirilen IELTS sınavı, daha fazla sınav tarihi, daha fazla sınav lokasyonu ve sınav sonucunu daha hızlı öğrenebilme seçeneklerinin yanı sıra kulaklıkla dinleyebilme avantajıyla bilgisayar üzerinden de gerçekleştirilebiliyor. Katılımcılar, bilgisayar üzerinden gerçekleştirilen IELTS sınavı sayesinde artık kendilerine en uygun sınav yöntemini ve sınav tarihini seçebiliyor. Ayrıca sınav sonuçlarını, sınavın tamamlanmasının ardından, 5-7 iş günü içinde çok daha hızlı bir şekilde öğrenebiliyorlar.

Bilgisayar üzerinden gerçekleştirilecek IELTS, kağıt ve kalem ile girilen IELTS sınavının yerini tamamen almamakla birlikte, sınav tarihleri ve sonuçlarının ulaştırılması anlamında daha geniş seçenek sunuyor. İzmir’de, talep doğrultusunda haftanın 7 günü, sabah-öğle ve akşamüstü olmak üzere üç seans olarak gerçekleştirilecek bilgisayar üzerinden IELTS sınavına, aynı zamanda hafta sonu da girilebiliyor.

Sınav içeriği, yapısı ve sınav süreleri her iki seçenekte de aynıdır. Bilgisayar üzerinden IELTS sınavına girmeyi tercih edenler ‘Dinleme’, ‘Okuma’ ve ‘Yazma’ bölümlerini bilgisayar kullanarak tamamlayacak. ‘Konuşma’ sınavı ise konuşma becerilerinin daha iyi değerlendirilebilmesi amacıyla yüz yüze yapılmaya devam edilecek. Katılımcılar, girdikleri IELTS sınavının kağıt ve kalem ile ya da bilgisayar üzerinden yapıldığından bağımsız olarak, aynı güvenilir İngilizce sınavına girdiklerinden emin olabilirler.

British Council, eğitim, iş veya göçmenlik konusunda dünyanın en bilinen sınavı olan IELTS ile dünyanın dört bir yanındaki farklı fırsatlar arayan milyonlarca insana, hayatlarını değiştirecek yeni kapılar açıyor. IELTS sınavı hakkında detaylı bilgi için