fbpx
14.7 C
Foça
18 Mart 2019 Pts
Foça, Türkiye ve Dünyadan Haberler

Doğru Aday ve Doğru Strateji mi?

Foça seçim tarihinde hiçbir partide Belediye Başkan adayından daha çok konuşan, konuşma yapan, öne çıkan ilçe başkanı görülmedi ta ki bu zamana kadar! Bırakın foça'yı Türkiye genelinde böyle bir durum yok, olsa zaten belediye başkan adayı bundan rahatsız olur... Hayır dır der! ilçe başkanına

Seçime 20 gün kala chp'li ilçe başkanının, Başkan Adayından daha fazla meydanlarda konuşmalar yapması, gazete manşetlerinde sürekli yer alması kafaları karıştırmaya başladı.

CHP'ye gönül vermiş vatandaşların çoğu "Keşke ilçe başkanı, belediye başkan adayı olsaydı" diye konuşuyor. Hala seçmen CHP'li başkan adayını kabullenebilmiş değil gibi bir görüntü var ortada.

Yok efendim neymiş? CHP'li ilçe başkanı üniversite mezunuymuş da o yüzden güzel konuşuyormuş, Belediye başkan adayı okumamış o yüzden bilgisi yokmuş, konuşacak laf bulamıyormuş gibi boş muhabbetler. Ya herkes üniversiteye gitmek zorunda mı? Bu memlekete; Mühendis 'de lazım, İtfayeci de lazım, her meslekten adam lazım.

CHP'nin başkan adayı halka hitap edemiyor mu? inandırıcı konuşamıyor mu? yoksa konuşacak, anlatacak projesi yok bu sebeple ilçe başkanını öne atıp, "sen söyle bir şeyler abicim durumu idare edelim" mi? diyor.

Burada CHP ilçe başkanını tebrik etmek gerekir, CHP 'li başkan adayının' eksiğini kapatması çok güzel bir hareket. Sürekli meydanlarda olması iyi bir şey!

Ama durum gösteriyor ki, CHP ilçe başkanı bile durumun iyiye gitmediğinin farkında ki seçmenlere derdini anlatmakta zorlanan Belediye Başkan adayına elinden geldiğince destek vermeye çalışıyor.

Ne var ki, önümüzdeki 5 yıl foça'yı ilçe başkanları değil, belediye başkanı yönetecek. Belkide seçimden sonra yapılacak olan kongrelerde ilçe başkanı tekrar olmayacak bile, kaybolup gidecek.

Aday ve Strateji Yanlış mı?

Gazetede yayınlanan habere göre ; "Doğru aday ve Doğru strateji ile gitmezsek , bu dönem kaybetme ihtimalimiz var" şeklideki beyanatı, geleceği gören bir ilçe başkanı olduğunu gösteriyor...

Anlaşılan o ki, belediye başkan adayının doğru bir aday olup olmadığı noktasında ikilemde kalan ilçe başkanı, durumu kurtarmak için elinden geleni yapıyor.

Ancak; Halk ilçe başkanından daha çok belediye başkanına inanmak ister. İlçe başkanı bugün var yarın yok, örnekleri foça ilçesinde mevcut ... hatta CHP ilçe başkanlarını hatırlayan bile yok hatırda kalanları da partisi tarafından küstürülmüş olarak görüyoruz.

Allah CHP ilçe başkanına kolaylıklar versin.. işi çok zor!

Önemli Not : "Hatırda kalmak istiyorsa bir dönem beklemesi lazım ... " yoksa Küskünler ve/veya unutulanlar ordusuna katılır.