Gençlik Ateşi’nin Arkasına Sığınanlar!

0
Aytar Boran Foça Ajans Yazarı
Aytar Boran Foça Ajans Yazarı

Tecrübe

Yaşadığımız veya çevremizdekilerin yaşadığı her olay bir tecrübedir. Tecrübe sonuçlarından o olay üzerinde düşünüp, nedenlerini irdelediğimiz zaman yararlanabiliyoruz. irdelemek için de bir zaman harcıyoruz. Yoksa yapılan tecrübeler boş tecrübeler olurlar. Başımıza gelen bir olay sık sık tekrarlar.

İnanmak mantıkla olur. Mantık akılla işler. Akıl, tecrübelerin ışığında parlar.Tecrübe olmadan inanmak da olmaz. Tecrübe olması için belirli bir zamanın geçmesi lazım. Tecrübeli olmak garantici olmak dır.

Gençlik

Ateş demektir, cesaret demektir. Elbette her yaşın ayrı bir güzelliği olduğu gibi genç ve toy olmanın da kendine özgü avantaj ve dezavantajları var. 46 yaşında birisi “Şimdiki aklım olsa 37 yaşındayken…” dememeli. Çünkü her olay, kendi zaman diliminde değerlendirilir, değerlendirilmeli.

Ustaya başarısının sırrını sormuşlar…İki kelime demiş, Doğru kararlar…! Hepimizden farklı olarak sürekli doğru kararları nasıl alabildiğini sormuşlar. Tek kelime demiş: Tecrübe

Hem genç hemde tecrübeli insanlarımız yok mu var ! var ama o gençlerin ellerinde bayrak gibi salladıkları üniversite diplomaları var ve onların iş hayatlarında edindikleri tecrübeler var.

Son 3 dönem Foça’yı genç ve dinamik başkan yönetti

Seçildiğinde daha 31 yaşındaydı Gökhan Demirağ. hep duyardık seçim öncesi … “Genç ve dinamik başkan”, “Gençlerin önü açılsın”, “Foça genç olacak” . . . Hiç tecrübeyi soran yoktu. Genç ve Dinamik Başkan Propagandası FOÇA İçin özel olarak yapılmaktadır.

15 yıl sonunda 46 yaşına giren başkan evinde istirahate çekilmiş otururken foça halkı foçayı nasıl düzeltiriz diye çareler aramaktadır.

Biri size Genç ve Dinamik başkan diyorsa anlayın ki Güçlü bir PROPAGANDA yapıyor ! Eğitim ve tecrübeden bahsedemedikleri için bu sözün arkasına saklanıyorlar.

Tecrübeli, üniversite mezunu, işin ehli bir başkan diyemeyenler. Bazı eksikliklerini gidermek için “Gençlik Ateşi” nin arkasına sığınıyorlar.

Genç olmamasına rağmen ; CHP’li Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yılmaz Büyükerşen 81 Yaşında ve Profösördür, nedense Foça gibi ilçeye hem tecrübeli hemde üniversite mezunu CHPli bir aday nasip olmamıştır. Halbuki foça CHP aday adayları içinde tecrübeli, tahsilli aday adayları vardı.

Toparlayacak olursak; Foça’ özelinde genç ve dinamik başkan adayı lafının artık bir geçerliliği kalmadığını … foçalılar çok acı bir şekilde Tecrübe etti.

Foça halkı ‘ işin ehli, tecrübeli, eğitimli, aktif, olaylara daha sağlıklı ve halkın nabzını yakından tutan bir başkan adayına ihtiyaç duyuyor.

Partizanlık ve gençlik laflarını bir tarafa bırakıp, Foça’da yaşayacağımız 5 yılı güzel ve yaşanabilir kılmak için , foça için;

Tecrübe ve Tahsil mi? Yoksa boş bir gençlik mi?

Bir dönem “Yaşı ve yaşadıkları ile TECRÜBE ve EĞİTİM” konusunda sıkıntısı olmayan bir başkan adayına karar vermek gerekiyor.