fbpx
14.7 C
Foça
18 Mart 2019 Pts
Foça, Türkiye ve Dünyadan Haberler

Kışın Yağmur ve Çamur, Yazın ise Toz ve Toprak

5 Dönem dile kolay tam 25 yıldır foça, yenifoça, her yer ... pazaryeri projesi için vaad edilen sözlerin yapılmasını bekliyor.

Neden yapılsın ki? Nasılsa biz oy alıyoruz, yapsak da yapmasak da oy topluyoruz... iki bayrak salladık mı, 2 de şarkı,marş lay lay lom hooopp sandıkta kazanıyoruz!

3. Dünya ülkeleri şehirlerini andıran görüntülere sahne olan mevcut pazar yerinden hem pazarcı esnafı, hem de alış verişe gelen vatandaşlar şikayet ediyor. Kışın yağan yağmurdan dolayı pazar esnafı ve halkın ne kadar zor durumlara düştüğünü anlatan videolar, resimler yayınlandı. "Yaşasın bizim partimiz deyip ortada gezen muhteremler ortada yoktu" belki onlar pazardan bile alışveriş yapmıyorlardı, haberleri bile yoktu.

Seçim tarihinin yaklaşacağı günlere dikkat edin, 5 yıldır ortada gözükmeyen tipler bir anda meydanlarda ve sosyal medyada ahkam kesmeye başlayacak... yanınıza gelip şunları söyleyecekler, "Birlik olmalıyız" , "Şimdi bölünme zamanı değil" , "Şimdi kızma zamanı değil" , "Şimdi kırılma zamanı değil" , "Şimdi ..." "Şimdi...." bunu söyleyen tiplerin tuzu kurudur, hayatı yerli yerindedir, ununu elemiş eleğini asmış tiplerdir bunlar. Seni düşünmez, aileni düşünmez. Siz gelecek kaygısı içindeyken, siz foça'nın bütünüyle artık bittiğini ve küllerinden nasıl doğacağını hayal edip huzurlu bir yaşam düşünürken şimdilerden bahsedenler gelecekte yanınızda olmazlar... bir anda yok olup giderler, tanımazlar bile size yolda görseler.

Çünkü bu tipler hayatın hep şimdisini yaşarlar, geçmiş geçmiştir, gelecekte gelecektir... gelecek ama nasıl gelecek onun umrunda değildir. Sokakta değildir bu tipler, hayatın içinde değildir. Yazın denizin kenarında güneşlenip, kışında sıcacık evlerinde oturup akşama kadar işleri olmadığından sosyal medyada paylaşım yaparlar... Hayat onlara güzeldir be kardeşim.

Kandırıldığımızı Kabul Etmemiz Gerek !

Kışın Yağmur ve Çamur, Yazın ise Toz ve Toprak içinde yaşadığımız, susuz günleri bir anda unutturucak hamaset ve goy goyculara yaşasın bizim partimiz diyenlere. Bir 5 yıl daha sabredecek zamanımız var mı bunu sorgulamamız gerek.