fbpx
14.7 C
Foça
18 Mart 2019 Pts
Foça, Türkiye ve Dünyadan Haberler

Parti Bayrağı, Türk Bayrağından Üstün Değildir!

Geçtiğimiz hafta 02 mart 2019 Cumartesi günü Foça Belediye Başkan Adayı Serdar Mersin ' in seçim startı verdiği gündü.

Foça halkının ; CHP 'lisi, MHP'lisi, AK Parti' lisi DSP' lisi ... Kısaca tüm partili vatandaşların bir araya gelerek "Yeter Artık" dediği bir gündü 02 Mart tarihi. Sokak ittifakının partili/partisiz herkesin bir araya gelerek "Haykırdığı" bir gündü.

Neredeyse 30 yıldır yerel iktidarda bulunan CHP 'ye "Yorulduk Artık" , "İnanmıyoruz" dediği bir gündü 02 mart seçim startı.

Parti Bayrakları Evde Bırakıldı! Türk Bayrağını Kapan Sahaya indi!

Cumhur İttifakı Adayı MHP li Serdar Mersin
Yoğun bir kalabalığa konuşan Mersin, Foça’nın 30 sene gibi çok uzun bir süreyi kaybettiğini, hatta bu sürede gerilediğini söyleyerek, tekrar belediye başkanlığı görevine layık görüldüğü taktirde şeffaf bir yönetim sergileyeceğini söyledi.

Türk Bayrağı ; Bağımsızlığın sembolüdür, birlikteliğin, beraberliğin sembolüdür! Bu yüzden ellerinde Türk Bayrakları ile sahaya indi foça halkı ! saatlerce dalgalandırdı canını bile vereceği bayrağını. Yorulmadan, usanmadan!

Bayrağımızın partiler üstü olduğunu biliyordu foçalılar! Bu yüzden parti bayraklarını yanlarında getirmediler. Her görüşten insanlar akın akın geldi demokrasi meydanına! Tek düşündükleri şey, foça'nın hak ettiği gibi yönetilmesiydi.

Parti Bayrağından Utanıyormusunuz Diye Sormuşlar !

Hala birileri anlamamış yada anlamak istemiyor. Foça halkı partizanlık yapılarak yönetilmenin acısını yıllarca çekti, hani derler ya ! Artık dayanılmaz hale geldi! Particilik yaparak, ceketimizi koyarak, ıslık çalarak geliriz dedikleri halk artık "YETER DEDİ" Biz tek bayrak altında toplanmak istiyoruz dedi, toplumu birleştiren Türk Bayrağı altında beraberce yaşamak istiyoruz dedi.

Partiyi değil ! halkı arkasına alanları istiyor foça halkı !

Partiler belirli bir görüşe hitap ederken, parti bayrakları belli bir düşünceyi temsil ederken hala neden ayrımcılık yaparak "NEREDE PARTİ BAYRAKLARINIZ!" diye soru sorulması halk içinde huzursuzluk yaratır, ayrımcılık tohumları atılır, bizim partimizden olmayanlar yanımızda yoktur imajı verir!

Herkes Partili Olmak Zorunda Değil !

10 Mart tarihinde bir partinin yaptığı mitingde sadece Parti Bayrakları vardı! izmir'den, menemenden bir tır dolusu insanla kalabalık pazar gününüde hesaba katarak demokrasi meydanını dolduranların ellerinde sadece parti bayrağı vardı.

Partili olmayan sanki gelemezdi oraya, keskin bir çizgi vardı... sadece parti bayrakları vardı!

O mitingde şunu soran yoktu ; "NEREDE TÜRK BAYRAKLARI!" , "NEREDE BİZİM BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜMÜZÜN SEMBOLÜ" diyen olmadı.

Şu soruyu sordular mikrofonda ; " Parti bayrağından utanıyormusunuz?", hala anlamamışlar, hala konuyu idrak edememişler! Foça halkı partizanlık istemiyor artık! Foça halkı birlik ve beraberlik içinde yaşamak istiyor. Particilik olmadan, ayrımcılık yapılmadan, bucu, şucu demeden yaşamak istiyor. Tek çatı altında olmak istiyor.

Fakat mitingde hep konuşulan şey: Varsa yoksa "PARTİMİZ" , "PARTİ BAYRAĞIMIZ" oldu.