Yazar Ersoy Toptas Foca Ajans - Facebook
Yazar Ersoy Toptas Foca Ajans - Facebook

Eğitim, önceden saptanmış amaçlara göre insanların davranışlarında belirli değişiklikler sağlayan planlı etkinlikler dizgesidir. Eğitim yeni yetişen kuşakları yaşama hazırlamak amacı ile onların gerekli bilgi, beceri, anlayış kazanmalarına ve kişiliklerini geliştirmelerine yardım etme sürecidir.

Mevcut düzeni daha iyiye götürmek için bir çok idealimiz olur. Kendisini daha ileri götüremeyen bir kişi, mevcut düzende nasıl bir gelişme sağlayabilir? Bireyler, toplumun temel taşıdır. Toplumsal gelişim, bireylerden başlar. Biz birey olarak kendimizi geliştirirken aslında toplumsal gelişime de katkıda bulunmuş oluyoruz.

Birey olarak kendisini geliştirmemiş kişinin toplumsal gelişimi sağlamasını bekleyemeyiz. Mevcut düzeni daha ileriye götürmek için tekamül şarttır. Bu sebeple yaşadığımız il yada ilçelerde kendi kişisel gelişimini sağlamakta güçlük çekmiş, önemsememiş, ideali olmayan, okumayı sevmeyen sonuç olarak 4 yıllık bir fakülte bitirmemiş, üniversite kapısından girmemiş kişilerin halkın ideallerine ve beklentilerine cevap vermesi mümkün değildir.

Geleceğimizi ona göre şekillendirdiğimiz, üniversite okumasını ve belirli kademelere gelmesini istediğimiz çocuklarımıza ve yakınlarımıza sürekli üniversitenin öneminden bahsedip bizi yönetenleri üniversite okumamış kişilerden seçersek kendimize olan saygımızı yitirebiliriz.

Özetle ; yaşadığımız ilçede yakında yapılacak olan Yerel Seçimlerde Belediye Başkanının tahsil seviyesinin, şehri ve vatandaşı aldığı eğitim ve kültür seviyesine göre yönetecek biri olması gerektiğini düşünüyorum.

Kendisini daha ileri götüremeyen bir kişi, mevcut düzende nasıl bir gelişme sağlayabilir? Bireyler, toplumun temel taşıdır. Kendini geliştirmemiş bir kişi toplumu ve şehri geliştirme noktasında zorluk çekebilir.

Ekonomist / Bankaların farklı bölümlerinde, Sigorta şirketinde ve bir şirketin Finans bölümünde çalıştı. Gayrimenkul Danışmanlığı, İnsan Kaynakları Uzmanlığı, Satın Alma Uzmanlığı, Bireysel Emeklilik ve Segem, Dış Ticaret Uzmanlığı gibi konularda lisans ve sertifikaları bulunmaktadır. Öğrenmek istediğiniz konular hakkında size bilgi verebilir. Ersoy Toptaş ; Dünyaca ünlü Ekonomi Siteleri investing.com ve tradingview' de yazarlık yapmaktadır.