Foça, Bu Başkanla Bir Arpa Boyu Yol Alamadı

1030
Ersoy Toptaş
Ersoy Toptaş

Foça bu başkanla bir arpa boyu ileri gidemedi, gitmezde. CHP‘ye oy veren milyonlarca seçmen bu partideki kapışmayı dehşetle, hayretle ve ibretle izliyor. Kimin neyi neden yaptığı ortada, ama bizim konumuz CHP değil.

Her fikre saygımız var.

ÖNSEÇİM ile değil, PARTİ ATAMASI ile başkan adayı olup seçilen biri ile tam 15 Yıl dile kolay. 3 Dönem, Belediye başkanlığı makamında oturup, Foça’da yaşayanlar için hiçbir şey yapmayan, Foça ve çevresindeki mahalleri gezmeyen, sadece otomatiğe bağlanmış bir sosyal medya aracı ile “ Bugün emekçilerimizle şuradayız”, “Bugün Buradayız. “ şeklinde mesajlar ile halkı avutmaya çalışan bir yönetim ile karşı karşıyayız.

EYFEL KULESİ

İşin komik tarafı, “Herkese İyi Bir Foça Akşamı Diliyorum” dediği bir sosyal medya paylaşımında arkasında EYFEL KULESİ vardı, Fransa’ya gezmeye gitmiş oradan herkese iyi akşamlar Foça diyor.

Tek tek, mahalle mahalle, sokak sokak yazmaya kalkarsak sayfalar yetmez, yazmak için güç yetmez. “Anlatmaya gerek yok görüyorsunuz” şeklinde bir sosyal medya sloganı ile Foça Belediye Başkanına selam gönderiyorum.

İlçede tam bir kaos ortamı hakim, en son facebook ‘da gördüğüm bir paylaşımda. Vatandaşın biri Foça ve yeni Foça sahillerindeki “şezlonglar ” nedeniyle esnafla birbirine girmiş karakolluk olmuşlar.

Şimdiki başkan işin kolayını bulmuş, lafa gelince tüm yetkilerimizi elimizden aldılar diyerek topu Büyükşehir’ e atıyor. Yollar toz toprak içinde, sürekli elektrikler kesiliyor, şehir Per perişan, kaldırımlar masalar ve sandalyeler ile dolu. Herkes aman şimdi şikâyet etsem başıma bela alırım korkusu ile yaşıyor.

DENETİM GÖREVİN YOK MU?

Ya kardeşim, illede bir yamuk iş varsa birilerinin şikâyet etmesi mi gerekiyor senin DENETİM GÖREVİN YOK MU? Kendi işini vatandaşa niye yaptırıyorsun.

CHP ‘ liler bile bu başkanın artık işi salladığını anlayınca, ortaya onlarca CHP’den aday adayı çıktı… Benim bildiğim ve kulağıma gelen 8 kişi var. Küçük bir sahil kasabasında tam sekiz kişi ben CHP başkan aday adayıyım diye ortada dolanıyor.

Neden mi? Belediye başkanlığını şimdiki başkanın yaptığı gibi hiçbir şey yapmamak diye algılayanlar… Bu adam başkanlık yapıyorsa ben niye yapmayayım, başkanlık çok kolaymış diyorlar.

Genel seçimlerden önce, caf caflı bir şekilde açılışı yapılan FOÇA Otobüs terminali hala açılmadı neyi bekliyor kimse anlamış değil. Her şey film gibi.

Sonuç olarak; 15 YIL boyunca hiçbir şey yapmadan belediye başkanlığı makamını meşgul eden bir kişi ile bir arpa boyu yol alamadık, alamayız da.

Yerel seçimlerde, KİŞİ faktörü önemlidir. Parti ilçeyi yönetmiyor, üstüne üstük bir partiyi arkasına alıp da başkan olan kimse yüzünden Parti’de yıpranıyor.

CHP NİN DAHA FAZLA YIPRANMAMASI GEREKİR

CHP ‘ nin FOÇA ‘ da daha fazla yıpranmaması için şimdiki başkanın artık aday olmaması, Hem şehrin geleceği açısından hem de CHP ‘ nin geleceği açısından en doğru karardır.

Artık CHP ‘ den aday adayı olanların resmi olarak kendilerini tanıtma zamanı gelmiştir.

Yorum Yap

Cevap Verebilirsiniz

Yorumunuzu Enter Tuşuna Basarak Gönderebilirsiniz
Lütfen İsminizi Yazınız