“Foça CHP” Yerel Seçimi Şansa Bırakmamalı

630
Ersoy Toptaş
Ersoy Toptaş

Değerli okuyucular, bildiğiniz üzere 3 dönemdir Foça CHP ‘ de belediye başkanlığı yapıp ta elle tutulur gözle görülür bir icraatı olmayan yönetim ile karşı karşıyayız.

Ne acıdır ki, Yüce Türk Milletinin kurtarıcısı olan Atatürk’ün kurmuş olduğu CHP’ nin arkasına sığınıp, ÖNSEÇİM yapılmadan birilerinin illede bunu seçeceksiniz zorlamasıyla aday olmuş birinin insafına kalmış durumdayız.

Bazı bölgeler susuzluktan kıvranırken, bazı bölgeler elektriksiz olarak oturmakta. Hayat durma noktasına gelmiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi; Cumhuriyetten de önce kurulmuş, Devlet kurmuş bir partidir. Kişilerin ve zümrelerin bu partiyi yıpratması CHP’ye gönül vermiş kişileri üzmekte ve umutsuzluğa sürüklemektedir.

Değerli dostlar, bu bir genel seçim değildir. Yerel seçimler, genel seçimlere göre daha farklıdır.

Cumhuriyet Halk Partisi ilçe yönetimi ve partisine gönül vermiş birçok arkadaşım, umutsuzluk içindedir. Başkanın değil! Partinin yıpranmaması için ellerinden geleni yapsalar da, halkın sesi, halkın düşüncesini göz ardı etmenin vermiş olduğu rahatsızlığı yaşamaktadırlar.

En sonunda Foça CHP ‘ yöneticileri bu böyle gitmez! 2019 Seçimleri garanti değil şeklinde beyanlar vermiş, partisinin gidişatının iyi olmadığını anlayan birçok partili, durumu kurtarmak için aday adayı olup ben bu ilçeyi yönetmeye talibim demeye başlamıştır.

Foça CHP İlçe Başkanı
Foça CHP İlçe Başkanı

Her fırsatta kendisinin ve çevresinin demokrat parti kökenli olduğunu çeşitli mecralarda ifade eden belediye başkanını CHP den belediye başkanı yaparsak sonuç

CHP ‘ nin oyları ;

  • 2004 seçimlerinde %68
  • 2009 Seçimlerinde %60
  • 2014 seçimlerinde %40 (Son Yerel Seçim)

Son 2 dönemdeki düşüş Cumhuriyet Tarihinde belki de hiçbir belediye başkanına nasip olmamıştır.

Foça CHP ‘ liler tarafından değil, ön seçimsiz olarak Foça dışındaki parti yöneticileri isteğiyle başkan adayı olan kişinin durumu FOÇA CHP’de artık ALARM durumuna geçilmesine sebep olmuştur.

Foçadaki Muhalefet Partileri Şimdiki Başkan Kalırsa Kazanırız Demeye Başladı! 

Şapkanızı önünüze koyup, düşünün;  2004 – 2009 -2014 seçimlerinin CHP oy oranlarını karşınıza alın, düşüşü göreceksiniz…

Eğer FOÇA ; CHP ‘ yi istemiyorsa bu başkanı tekrar aday yapalım

Hayır CHP Foça’yı kaybetmemeli diyorsanız.
CHP ‘ ye yakışır “YENİ BİR ADAY ÇIKARALIM”

Yorum Yap